Uddannelses-organisation har fået ny regionsdirektør
Mandag 30. september 2019 kl: 11:33
Af: RedaktionenRegion Øst hos Uddannelses-organisation Dekra har fået ny regionsdirektør. Det er Lars Wolf, som har overtaget posten fra Bo Bay Hougaard, der fremadrettet vil koncentrere sig om rollen som koncernøkonomidirektør
![]() | |
|
Lars Wolf kommer til Dekra i en tid, hvor der er gang i udviklingen af nye forretningsområder efter det seneste AMU-udbud.
- Der ligger en spændende og fortsat lys fremtid foran os, som jeg ser meget frem til at imødegå sammen med alle de engagerede medarbejdere hos Dekra. Med det seneste AMU udbud, hvor Dekra nu kan udbyde opkvalificering og efteruddannelse inden for en endnu større pallette til transportbranchen samt inden for ledelse, handel og logistik, kan vi tilbyde en bredere kompetenceudvikling til gavn for både borgere, erhvervsvirksomheder og beskæftigelsen. Det er en udvikling, som jeg glæder mig til at bidrage til, siger Lars Wolf.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Sand og grus bliver en flaskehals for byggeri og anlæg
- Grisetransport brød i brand og spærrede motorvej i Sønderjylland
- Kapitalforvalter fra USA har godt fem procent af aktierne i dansk transportkoncern
- Lastbil kørte med skader på fordæk
- Ældre kvinde blev påkørt af en lastbil på P-plads
- Første uge i november byder på trafikale gener på vej til havnen i Aarhus
- Letvægtstrailer har tipkasse i Hardox-stål
- Post-koncern kan mærke manglende brevpost
- Politiet kan tjekke pauser
- Norsk minister var med til at indvie ladeanlæg hos norsk mejeriselskab
- Politiet pågreb et par palletyve
- Politi og toldere fandt 5.600 ulovlige puff-bars i varebil
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |





