Opbygger opbyggede to ens opbygninger
Fredag 28. april 2023 kl: 16:00
Af: Redaktionen
Virksomheden, DK-Miljø A/S, der har hjemsted i Rønnede på det sydlige Sjælland, har fornyligt taget to ens lastbiler opbygget med kraner hos Sawo i Stokkemarke i brug
Der er tale om to tre-akslede Scania-chassiser med 500 hk-motorer og med en akselafstand på 3.150 mm, som Sawo har bygget op med to Hiab X-HiPro 192 E-4 XSD-kraner. Kranerne rækker med deres fire hydrauliske udskud 12,9 meter og er leveret med radiostyrede støtteben, to ekstra funktioner til kranspids, støtteben fast nede og lakeret i rød farve.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Fire-akslet trailer kan rumme 71 kubikmeter skrot
- Personbiler bliver også taget for overlæs
- Tysk vognmandsorganisation er uforstående over for et enkelt punkt
- Østrig har tilsidesat sine forpligtelser
- Trafikdosering kan ikke kritiseres, hvis den udelukkende tager form af en undtagelsesvis hastighedsbegrænsning
- Påhængsvogn med tre-aksler har bred rampe
- Narkohund fandt over 100 kg hash i pakkecenter
- Sværlasttrailer får udgangspunkt i det sydvestligste Sønderjylland
- Ringvej ved Viborg bliver spærret i 14 dage
- Pulje til grøn omstilling af tung vejtransport 2026 har fået flere penge
- Branchen er præget af usikkerhed over forholdene på el-markedet.
- To-akslel city-trailer får base I Toftlund
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |




