Vognmandsorganisation har lanceret en ny web-side
Mandag 11. maj 2020 kl: 13:13
Af: Jesper Christensen
Organisationen DTL - Danske Vognmænd - har lanceret en web-side, der skal være en del af organisationens værktøjer til at kommunikere med medlemmer, politikere, myndigheder og offentligheden. På den nye web-side markerer DTL - Danske Vognmænd sig som brancheorganisation for det danske transporterhverv
Web-siden har fået nyt design og opdateret indhold, som skal gøre informationerne fra organisationen mere overskuelige.
I forbindelse med lanceringen af den nye hjemmeside præsenterer DTL også en video, hvor man kan se og høre mere om, hvordan DTL til dagligt varetager danske vognmænds interesser, og hvordan organisationen passer på sine medlemmer.
DTL - Danske Vognmænd er en af flere organisationer, der organiserer vognmænd. Aktuelt ved at fremhæve sig selv som brancheorganisation for det danske transporterhverv.
En anden organisation på transportområdet er ITD, som fremhæver sig selv som brancheorganisation for den danske vejgodstransport.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Vi sorterer bedre, men affaldsbjerget vokser
- Fynsk vognmand hejser lad på ny kærre
- Pakkebudet var en politimand med politiskilt
- Snebroer på motorvejsrastepladsen vil koste fem-seks millioner pr styk
- Havnearbejdere i København har nedlagt arbejdet
- Redningskøretøjer kan fritages for vejafgift
- Nordsvensk transportvirksomhed er blevet en del af ung dansk koncern
- Tankvogn til gylle bygger på et nyt koncept
- Ung transportkoncern skifter ud i toppen
- Lette lastbiler er blevet mere elektriske
- Produkthandel har overført en ny anhænger til Silkeborg
- Kran- og maskintransportvirksomhed har fået en fem-akslet med kran
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |




