Synsvirksomhed med to haller bliver del af landsdækkende synsvirksomhed
Fredag 31. januar 2020 kl: 13:49
Af: RedaktionenDekra Bilsyn overtager mandag 2. marts Mikkels Bilsyn, der driver to synshaller i henholdsvis Randers og Hadsten. Med overtagelsen kommer DekraBilsyn op på 34 synshaller i Danmark
Ifølge direktør i DekraBilsyn, Githa Nørbæk, er overtagelsen af Mikkels Bilsyn et naturligt led i virksomhedens videre ekspansion. DekraBilsyn er løbende på udkig efter gode og rentable synshaller.
- Mikkels Bilsyn er en god og rentabel synshal, som passer perfekt ind i vores værdisæt og DNA. Synshallerne er kvalitetsbevidste og kundefokuserede, der vægter vejledning og god service rigtig højt, siger Githa Nørbæk om opkøbet.
Kunderne i Mikkels Bilsyn kommer ikke til at mærke de store forandringer ved overtagelsen. Mikkel Præst Andersen fortsætter driften af de to synshaller i minimum de næste 12 måneder, og det samme gør de tre bilsynsassistenter i hallerne Dog forlader en kontorassistent sin stilling i forbindelse med overtagelsen.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Sikkerhedstrusler, klimasikring og grøn omstilling
- Sønderjysk entreprenør har hentet ny tip-kærre i Hedensted
- Politiet siger 40-årig lastbilchauffør for uagtsomt manddrab
- Transportorganisation sætter stævning af ministerier i bero
- Afskaf 11 kg-reglen
- Lastbil ramte patruljevogn - en betjent mistede livet
- Ja til BRT-bus - nej til vejudvidelse på Ring 4 Nord
- Politiet har konstateret, at kontrollen er vanskelig
- Svensk lastbilproducent fortsatte som markedsleder for tunge lastbiler i Europa
- Sydvestjysk vognmand hentede to tiptrailere på samme tid
- EU's system for digital transportdokumentation er på vej
- Politiet uddelte mange klip til mobilsnakkende bilister i Aarhus
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)




