Lastbilafdeling i Padborg har fået ny afdelingschef
Torsdag 30. marts 2023 kl: 15:30
Af: RedaktionenSteffen Villumsen tiltrådte 1. marts stillingen som ny afdelingschef hos Scania i Padborg. Steffen Villumsen er uddannet lastbilmekaniker hos KLC i Kolding og kommer fra en stilling som eftermarkedsansvarlig hos Lastas i Hedensted. Han har tidligere været Area Service Manager for DAF Trucks i Skandinavien og været værkstedschef hos Autohuset Vestergaard i Grindsted
Steffen Villumsen, der bor i Vejen med sin hustru og to børn på fire og syv år, ser frem til at udvikle, drive og få afdelingen til at vokse i det sønderjyske sammen med kollegerne og lære kunderne at kende.
Og så glæder Steffen Villumsen sig til at følge med i, hvad der sker i udviklingen af alternative drivmidler.
Når afdelingschefen ikke er på arbejde, bruger han tiden på at være sammen med familien og gode venner, lave god mad, renovere boligen, arbejde i haven og læse gode bøger.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - - Når det gælder sikkerhed, vil vi fortsætte med at udvikle og forbedre vores lastbiler
- Vognmandsorganisation har tre krav
- Europæisk organisation give fem stjerner til to lastbilproducenter
- Lavtbygget førerhus får fem stjerner i sikkerhedsvurdering
- Godsomsætningen på havnen i Kolding satte rekord
- Vognmand i Roskilde er blevet en del af en større transportkoncern
- Maskinanhænger blev hentet hjem til hærfuglested på Sjælland
- Bryggeri-koncern sætter strøm til distribution af sine drikkevarer
- Trafikken på Storebælt slog rekord i 2025
- Sønderjyllands største havn melder om flere anløb - og travlhed
- Antallet af transporteffektive vogntog er stigende
- Løn, fleksibilitet og plads til de skæve skal trække unge til transportfag
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |


.jpg)


