Wirehejset skal bruges i forbindelse med "undergrundsarbejde"
Onsdag 2. november 2022 kl: 07:00
Af: Redaktionen
Storkøbenhavns Kloak Service SKS v/Torben Nielsen, der udfører kloakarbejde i Roskilde, Køge, Ringsted og omegn, har taget en ny fire-akslet Volvo FM med tridem-bogis opbygget hos Sawo i Køge med et Sawo-wirehejs
Wirehejset - et Sawo CLF432S-3W hejs med tre-vejs tip - har en optrækskapacitet på 28 ton. Den nye forvogn med hejs og tre-vejs tip skal skal indgå i dagligdagen hos Storkøbenhavns Kloak Service. Den nye forvogn er leveret fra fabrikken med sideafskærmning, mens der efterfølgende er indbygget en værktøjskasse, som åbnes elektrisk fra en kontakt placeret inde i førerhuset. Dermed er der ingen synlige beslag til at åbne værktøjskassen med udvendigt.
Storkøbenhavns Kloak Service SKS v /Torben Nielsen, der udfører kloakarbejde i Roskilde, Køge, Ringsted og omegn, tilbyder effektive løsninger på kloakproblemer fra tilstoppede afløb, toiletter der løber over, til utætte kloakledninger.

.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Storebæltsbroen lagde asfalt til rekordmange køretøjer
- Jordbundsundersøgelser vil påvirke vejen til stor containerhavn
- Lastbilchauffør blev sigtet efter dødsulykke i Randers
- Mindre godsmængder prægede juli
- Vognmandsorganisation og uddannelses- og synsorganisation indleder samarbejde
- Tysk lastbilproducent har særligt off-road-køretøj med på svensk messe
- Singapore-rederi flytter sine sjællandske container aktiviteter til Kalundborg
- Mejerikoncern efterlyser mælkekasser
- Færgerederi melder om over en million passagerer i juli
- Lille elbil kan bygges om til varebil
- Lastbilforhandler kommer med bud på fremtiden
- Københavns overborgmester inviterer transportministeren til dialog om udfordringer med brevomdeling
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |



