Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Togoperatør lægger sundhedstjek til rejsen

Mandag 8. august 2022 kl: 11:43
Af: Redaktionen

Som pendler kan der være både tid, penge og energi at spare, hvis man vælger toget i stedet for bilen. Det fremhæver togoperatøren Arriva i anledning af, at selskabet præsenterer et sundhedtjek af rejsen, som måske er sundere med tog end med bil

Hvis man går eller cykler til stationen, får man frisk luft og motion, og i toget har man både hovedet og hænderne fri til at slappe af, spise, læse eller arbejde i ro og mag, så man kan møde på jobbet eller studiet med mere energi og mindre stress.


Arriva peger på, at uanset, om man har behov for at rejse to, tre eller flere gange om ugen, kan man finde en løsning, der passer til ens behov. 


Og hvis man er i tvivl om, hvad der giver best mening, tilbyder Arriva et pendlertjek af rejsen med sundhed indregnet her:









Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Eksamensbusser kører igen
- Motorvej ved Horsens bliver lukket i 18 timer
- Kinesisk bilproducent er klar med første serieproducerede robotaxi
- På Sjælland kan man nu følge busserne på et livekort
- Nedfaldne køreledninger ramte 24 togsæt og 7 lokomotiver i april
- Anklagemyndigheden kommunikerer via ny kanal
- Mobilitetsplan i Aarhus mangler finansiering
- Taxiselskab udvider på Fyn
- Lufthavn tager ny sikkerhedskontrol med 20 spor i brug
- Sporarbejde på Fyn og Sjælland betyder bustransport i pinsen
- Det er gået op og ned 18.000.000 gange
- Uddannelsesinstitution tager mod elever i nye busser

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst