Årets konference om kollektiv trafik rykkes til efter nytår
Tirsdag 22. september 2020 kl: 12:07
Af: RedaktionenKollektiv Trafik Konferencen 2020, der skulle have været afholdt i Korsør 5. oktober, bliver rykket til den 5. februar 2021
Baggrunden for at rykke konferencen, der i første omgang var blevet reduceret fra to til én dag, er den aktuelle corona-situation.
Konferencen, som bliver arrangeret i et samarbejde mellem Transportøkonomisk Forening og Kollektiv Trafik Forum, kommer som tidligere til at foregå på Comwell Hotel i Korsør.
Når konference-tidspunktet nærmere sig vil arrangørerne sende opdateringer ud om konferencens program og indhold.
Interesserede kan allerede nu tilmelde sig her:
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Bro over E45 ved Horsens skal rives ned
- Kontrakt om fuldautomatiske S-tog er underskrevet
- Snevejret gjorde det svært for busserne
- Færgerute mellem Danmark og Sverige lukker
- Fynsk kommune starter forsøg med natbusser
- Trafikselskab i Østdanmark har fået ny bestyrelse
- Statslige redningstjenester kan bruge grønne opmærksomhedslygter
- Færre rejste fra lufthavnen i Billund
- Politiet tjekkede busser - og lastbiler på Sjælland
- Samkørselstjeneste siger tak for turen
- Havarikommission er blevet en del af Vejdirektoratet
- Over 100.000 fløj via Aalborg i januar
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |





