Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Årets konference om kollektiv trafik rykkes til efter nytår

Tirsdag 22. september 2020 kl: 12:07
Af: Redaktionen

Kollektiv Trafik Konferencen 2020, der skulle have været afholdt i Korsør 5. oktober, bliver rykket til den 5. februar 2021

Baggrunden for at rykke konferencen, der i første omgang var blevet reduceret fra to til én dag, er den aktuelle corona-situation.


Konferencen, som bliver arrangeret i et samarbejde mellem Transportøkonomisk Forening og Kollektiv Trafik Forum, kommer som tidligere til at foregå på Comwell Hotel i Korsør. 


Når konference-tidspunktet nærmere sig vil arrangørerne sende opdateringer ud om konferencens program og indhold.


Interesserede kan allerede nu tilmelde sig her:



Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Sammenlægning af to regioner kan få alvorlige konsekvenser for den regionale kollektive bustransport
- Nordsjællands Politi gør status - 18 personer blev kvæstet
- Nyt design skal sikre færgerampe mod at falde ned
- To tog stødte sammen torsdag morgen
- Det første metrotog er tilbage efter modernisering i Rotterdam
- Togoperatør uddanner rekordmange lokomotivførere
- Togene er igen på sporet mellem Aarhus og Hinnerup
- Flextrafik er fyldt 25 år
- Forsøg med med vejafgifter for personbiler er afsluttet med en rapport
- Tankstationer må ikke reservere urimeligt høje beløb på forbrugernes konti
- Cyklen og toget er hinandens bedste venner
- Høje brændstofpriser får bilister til at sætte farten ned

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst