Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Logistikfirma i Glostrup køber lager- og logistik-aktiviter i Greve

Tirsdag 10. december 2024 kl: 18:31
Af: Redaktionen

Skanlog A/S, der har hovedsæde i Glostrup, har indgået en aftale med Godshotel & Transport A/S i Greve om, at Skanlog fra 1. januar 2025 overtager alle lager- og logistikaktiviteter fra Godshotel & Transport A/S

I forbindelse med aftalen vil alle berørte medarbejdere hos Godshotel & Transport A/S blive tilbudt ansættelse hos Skanlog, og alle berørte kunder vil blive kontaktet af repræsentanter fra Skanlog og Godshotel & Transport A/S for at sikre en smidig overgang.


Godshotel & Transport A/S vil fortsætte som et selvstændigt selskab med fokus på sine transport- og distributionsaktiviteter fremover.


- Det er en fornøjelse at byde et team af højt kvalificerede og engagerede professionelle velkommen til Skanlog-familien. Vi vil fortsætte med at bygge videre på det fundament af tillid, kompetence og kundecentrerede værdier, som både Skanlog og Godshotel & Transport A/S har opbygget, siger 
Poul Brunn, der er administrerende direktør for Skanlog A/S Danmark.


Integrationsprocessen er sat i gang, og repræsentanter fra begge virksomheder arbejder på at sikre en gnidningsfri overgang. 


- Vores mål er at opretholde den høje kvalitet af service, som vores nye kunder og medarbejdere forventer, samt de standarder, som Skanlogs eksisterende kunder og medarbejdere har værdsat i over 30 år, siger Poul Bruun.




Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Sikkerhedstrusler, klimasikring og grøn omstilling
- Sønderjysk entreprenør har hentet ny tip-kærre i Hedensted
- Politiet siger 40-årig lastbilchauffør for uagtsomt manddrab
- Transportorganisation sætter stævning af ministerier i bero
- Afskaf 11 kg-reglen
- Lastbil ramte patruljevogn - en betjent mistede livet
- Ja til BRT-bus - nej til vejudvidelse på Ring 4 Nord
- Politiet har konstateret, at kontrollen er vanskelig
- Svensk lastbilproducent fortsatte som markedsleder for tunge lastbiler i Europa
- Sydvestjysk vognmand hentede to tiptrailere på samme tid
- EU's system for digital transportdokumentation er på vej
- Politiet uddelte mange klip til mobilsnakkende bilister i Aarhus

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst