Politiet søger efter vidner til overfald på Stoholm Station
Torsdag 2. februar 2023 kl: 13:58
Af: RedaktionenMidt- og Vestjyllands Politi vil gerne i kontakt med vidner, der har set et overfald, som blev begået på Stoholm Station på strækningen mellem Viborg og Skive onsdag 4. januar omkring klokken 11.50, hvor en mandlig rejsende, der ventede på toget, overfaldet med et knytnæveslag i nakken
Overfaldsmanden ankom til banegården i bil og forlod også stedet i bil efter overfaldet. Offeret i sagen har fortalt, at der var indtil flere andre personer i nærheden, der kan have set overfaldet ske. Dem vil politiet meget gerne i kontakt med.
Hvis man har set noget i forbindelse med overfaldet, så kan man ringe til Midt- og Vestjyllands Politi på telefon 114 og oplys gerne følgende journalnummer 4100-73241-00013-23.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Flere unge er uden job og uddannelse i 68 kommuner
- Nye batteritog til nordsjællandske spor kommer i udbud
- Rejsekort har ændret på sin app
- Lavere aktiviteter i Tyrkiet påvirkede godsmængderne hos rederikoncern
- Fredag 12. september 2025 lå brændstofpriserne på følgende niveau
- Pulje skal bidrage til færre arbejdsulykker på transportområdet
- Banedanmark inviterer til broklap-montering
- Elektriske Flextrafik-biler får lynlade-muligheder i Køge og Nykøbing F
- Persontransportorganisation opfordrer til at have styr på nultolerance og dokumentation
- Passagerer i Nordjylland er tilfredse med chauffører og busser
- Højesteret ophævede beslaglæggelse af bil
- Borgmester peger endnu en gang på direkte togforbindelser mellem Nordvest- og Østdanmark
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |