33-årig man blev sur på taxi-personale
Mandag 12. august 2024 kl: 12:39
Af: RedaktionenNatten til søndag kort efter klokken 04.00 blev Sydsjællands og Lolland-falsters Politi kaldt ud til noget uro på Ramsherred i Næstved. Her var en 33-årig mand tilsyneladende blevet så arrig over, at nogle andre fik den taxi, han havde udset sig
Den 33-årige mand sig meget aggressivt overfor taxi-personalet. Nogle vidner fik imidlertid tilbageholdt den vrede mand, som dog stadig var meget opfarende. Politiet, der var lige i nærheden, fik fat i den 33-årige, som kortvarigt blev anholdt og sigtet efter ordensbekendtgørelsen.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Punktligheden lå tydeligt under målet hos DSB
- DSB kørte 149 millioner kroner hjem i årets første halvdel
- Trafikselskab og hotel samarbejder om transporten
- Messe i Berlin sætter fokus på tog og busser
- Rejserne over Øresund fortsatte med at stige
- Flex-vognmand har fået sin driftskapital beslaglagt og indstiller driften
- Førerløse køretøjer, tog som udvikler og planlægning er blandt emnerne
- Kommuner skal gøre det lettere at komme på arbejde
- Ukendt bilist kørte ind i letbanetog - og stak af
- Banemand skifter post
- Østjysk lufthavn oplevede passagervækst på 24,4 procent
- I Aalborg lufthavn blev august mere afdæmpet
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.jpg)




