33-årig man blev sur på taxi-personale
Mandag 12. august 2024 kl: 12:39
Af: RedaktionenNatten til søndag kort efter klokken 04.00 blev Sydsjællands og Lolland-falsters Politi kaldt ud til noget uro på Ramsherred i Næstved. Her var en 33-årig mand tilsyneladende blevet så arrig over, at nogle andre fik den taxi, han havde udset sig
Den 33-årige mand sig meget aggressivt overfor taxi-personalet. Nogle vidner fik imidlertid tilbageholdt den vrede mand, som dog stadig var meget opfarende. Politiet, der var lige i nærheden, fik fat i den 33-årige, som kortvarigt blev anholdt og sigtet efter ordensbekendtgørelsen.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden -
- Stigende passagertal gav fremgang i Københavns Lufthavn
- Brobyggeri spærrer motorvej ved Horsens tre aftner og nætter
- Vinterferierejsende løftede passagertallet i februar
- Byråd skærer busafgange væk
- Politiet tjekkede taxier og flextaxier i Esbjerg og Varde
- Borgere i Østvendsyssel får flexbusser
- Trafikselskaberne i Danmark har fået ny formand og ny bestyrelse
- Politiet formoder, at kvinde tog sit eget liv
- Problemer med posten - kørekort kan hentes hos Borgerservice
- Vinterkulde fik flere til at sejle med hurtigfærger over Kattegat
- Traditionelle mandefag har fået flere kvinder under uddannelse
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |





