Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Produktspecialist i elektriske køretøjer skal styrke Renault Trucks

Onsdag 21. februar 2024 kl: 15:30
Af: Redaktionen

Renault Trucks i Danmark har fået en ny mand på holdet og får dermed styrket E-Tech kompetencerne. Under ledelse af Commercial Manager Claus Rieland skal Steffen Månsson varetage opgaver, som skal støtte både kunder og salgskolleger, når det handler om elektriske lette og mellemtunge køretøjer

Produktspecialist i elektriske køretøjer skal styrke Renault Trucks
(Illustration: Renault Trucks)
Steffen Månsson, der er 34 år og tiltrådte sit nye job 1. februar, er produktspecialist med E-Tech kompetencer efter en årrække som eksempelvis mekaniker hos Andersen & Martini og som teknisk konsulent hos FDM, hvor han blandt andet var specialist på el-køretøjer.


- Jeg glæder mig til at bruge min store erfaring inden for el-køretøjer og udvikle mine kompetencer sammen med mine nye kolleger hos Renault Trucks. Det bliver spændende at arbejde med de professionelle kunder efter at have serviceret BtC segmentet i mange år, siger Steffen Månsson, der har base hos Renault Trucks på Højager  Taastrup, men vil skulle rådgive Renault Trucks forhandlere i hele landet.




Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Vognmand i Vendsyssel har hentet tre-akslet kærre i Sydøstjylland
- Motorvejen over Brennerpasset bliver spærret på lørdag
- Dyrskue rummer også varebiler med mere
- To dieseltyve havde slangen i tanken på en lastbil
- De elektriske har en andel på godt otte procent
- På fire måneder er der nyregistreret 129 nye af slagsen
- Antallet af nyregistrerede kørte fra 11 til 29
- Antallet blev det samme som sidste år
- Tre trækkere fra transportvirksomhed fra Billund trak afsted med tre tre-akslede trailere
- Asfaltindustrien advarer mod pirater
- Motorvej ved Horsens bliver lukket i 18 timer
- Tre-akslet maskintrailer har dobbelt udtræk

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst