Havneselskab får ny salgs- og marketingchef
Tirsdag 6. februar 2024 kl: 12:56
Af: RedaktionenCopenhagen Malmö Port (CMP) har ansat Anders Lund Kristensen som ny Chief Commercial Officer (CCO) - salgs- og marketingchef. Han efterfølger CMP's nuværende salgs- og marketingchef, Sune Norup Christensen, der har valgt at gå videre til et nyt job inden for shipping
![]() |
- Jeg er meget glad for at vi er lykkes med at rekruttere Anders og ser frem til at byde ham velkommen. Anders har et stærkt kommercielt fokus i kombination med høje ambitioner og sans for at udvikle nye idéer og koncepter. Jeg er overbevist om, at Anders' erfaring og kompetencer gør ham velegnet til at bidrage til at drive os fremad, når vi fortsætter med at udvikle virksomheden, siger Barbara Scheel Agersnap, der er administrerende direktør (CEO) for Copenhagen Malmö Port.
Anders Lund Kristensen tiltræder sin nye stilling fredag 1. marts 2024.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Femern Bælt-forbindelsen kan skabe øget risiko for trængsel på veje og jernbaner
- Sikkerhedstest får sikkerhedspris
- International transportkoncern har fået flere elektriske trækkere
- Bilist stødte ind i lastbil i sammenfletning
- En fuckfinger til vejhjælp udløste en sigtelse
- To stjerne og to kors er sendt op på vejene
- Elektrisk varebil bliver billigere
- Fredagens retssag med fire vognmænd er aflyst
- Tørring-vognmand transporterer godset under isoleret tag på city-trailer
- Serbien, Rumænien og Bulgarien tegner sig for flest dødsulykker pr million indbyggere
- Skatteministeriets indsats er ikke tilfredsstillende
- Lastbilchauffør måtte bremse hårdt op for modkørende med langt lys
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)




