Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Havneselskab får ny salgs- og marketingchef

Tirsdag 6. februar 2024 kl: 12:56
Af: Redaktionen

Copenhagen Malmö Port (CMP) har ansat Anders Lund Kristensen som ny Chief Commercial Officer (CCO) - salgs- og marketingchef. Han efterfølger CMP's nuværende salgs- og marketingchef, Sune Norup Christensen, der har valgt at gå videre til et nyt job inden for shipping

Havneselskab får ny salgs- og marketingchef
Anders Lund Kristensen har mange års erfaring fra shipping- og logistikbranchen fra eksempelvis virksomheder som Maersk Line, Damco og Milaha.


- Jeg er meget glad for at vi er lykkes med at rekruttere Anders og ser frem til at byde ham velkommen. Anders har et stærkt kommercielt fokus i kombination med høje ambitioner og sans for at udvikle nye idéer og koncepter. Jeg er overbevist om, at Anders' erfaring og kompetencer gør ham velegnet til at bidrage til at drive os fremad, når vi fortsætter med at udvikle virksomheden, siger Barbara Scheel Agersnap, der er administrerende direktør (CEO) for Copenhagen Malmö Port.


Anders Lund Kristensen tiltræder sin nye stilling fredag 1. marts 2024.




Klik venligst

© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Knap halvdelen overtrådte reglerne
- Transportvirksomhed i Herning har sat en krog i elektriske transporter
- Transportvirksomhed i Kolding har fået sit eget navn
- Den nye Storstrømsbro er klar til de første trafikanter til februar
- Specialkøretøj skal køre ud i Limfjorden
- Færdselsstyrelsen ændrer praksis med tilsyn for at skabe større effekt
- Hollandsk distributionsbil er en alsidig distributionslastbil
- Ombygning af færge til el-drift tager længere tid end forventet
- Sydjysk fjordhavn forenkler adgangen til sikrede områder
- EU-Kommissionen har skiftet kurs - lastbiler bliver undtaget
- Økonomisk modvind blev efterfulgt af en blodprop
- Verdens største batterielektriske hurtigfærge har fået gang i motorerne

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst