Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

29-årig kvinde knuste ruder på letbanestation

Fredag 5. august 2022 kl: 11:47
Af: Redaktionen

En patrulje fra østjyllands Politi kørte lidt efter klokken to natten til fredag letbanestationen på Skejbybakkevej i det nordlige Aarhus efter en anmeldelse om, at en person gik rundt og smadrede ruder på stedet

På letbanestationen traf betjentene en 29-årig kvinde, som stod ved to knuste ruder ved letbanestoppet. Hun erkendte med det samme, at det var hende, der havde ødelagt dem, og hun blev derfor anholdt og sigtet for hærværk. 






Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Sammenlægning af to regioner kan få alvorlige konsekvenser for den regionale kollektive bustransport
- Nordsjællands Politi gør status - 18 personer blev kvæstet
- Nyt design skal sikre færgerampe mod at falde ned
- To tog stødte sammen torsdag morgen
- Det første metrotog er tilbage efter modernisering i Rotterdam
- Togoperatør uddanner rekordmange lokomotivførere
- Togene er igen på sporet mellem Aarhus og Hinnerup
- Flextrafik er fyldt 25 år
- Forsøg med med vejafgifter for personbiler er afsluttet med en rapport
- Tankstationer må ikke reservere urimeligt høje beløb på forbrugernes konti
- Cyklen og toget er hinandens bedste venner
- Høje brændstofpriser får bilister til at sætte farten ned

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst