Energiselskab får ny salgschef
Fredag 3. december 2021 kl: 11:12
Af: RedaktionenLars Primdahl blev pr. onsdag 1. december udnævnt som salgschef i OK’s afdeling for smøremidler. Lars Primdahl har siden 2012 været en del af OK’s smøremiddelafdeling - først som Key Account Manager for industrisegmentet generelt og de senere år for metalsegmentet
![]() | |
|
Udnævnelsen som salgschef er et led i at styrke det kommercielle område i forhold til smøremidler. Samtidig er det et led i at styrke smøremiddelforretningen generelt i OK. Lars Primdahl skal i den nye funktion desuden varetage og videreudvikle kunderelationerne.
Lars Primdahl har over 20 års erfaring i branchen. Inden han kom til OK var han ansat hos Lars Østergaard, som var en mindre smøremiddelvirksomhed, der blev opkøbt af OK i 2012.
Lars Primdahl kan desuden fejre 10 års jubilæum i OK 1. januar 2022.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Genanvendelse i anlægsprojekter kan spare op til 90 procent af råstofferne og skære ned på lastbiltransporterne
- Svensk færgerederi og dansk pensionsselskab bliver medejer af nordisk færgerederi
- Direktør forlader autotransportør efter halvandet år
- Polsk mand blev taget med godt halvanden million cigarettet i varerummet
- Lastbil væltede under arbejde med kran
- 65-årig mand mistede livet
- Vognmænd betaler prisen for manglende styr på udbygning af elnet
- Styringen af udbygningen af elnettet er meget utilfredsstillende
- Affaldsvirksomheder inviterer inden for på deres anlæg
- Tip-trailer har tvangsstyret bagerste aksel
- Bygherrer går sammen om fælles digitale spilleregler for infrastruktur og anlæg
- Producent af elektriske varebiler har stadig dieselbiler på programmet
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)





