Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Logistikfirma er gået konkurs efter godt et år

Torsdag 4. marts 2021 kl: 09:29
Af: Redaktionen

Skifteretten i Odense har taget et anpartsselskab i Blommenslyst vest for Odense under konkursbehandling. Skifteretten modtog 11. januar en konkursbegæring mod selskabet, der blev etableret 2. januar 2020

Ifølge Stattidende drejer det sig om virksomheden Logistik Syd ApS, CVR-nr: 41043172, der havde adresse på Tornmarksvej i Blommenslyst.


Advokat Jørgen Makholm, der har adresse på John Tranums Vej i Esbjerg, er udpeget som kurator. Eventuel anmodning om valg af kurator og kreditorudvalg skal fremsættes skriftligt over for skifteretten senest tre uger efter denne bekendtgørelse. Enhver, der har fordring eller andet krav mod skyldneren, opfordres til at anmelde deres krav opgjort pr. 2. marts 2021 til boets kurator inden fire uger efter denne bekendtgørelse i Statstidende.


Logistik Syd ApS var ejet af Abdallah Nasser Mansour, som også er ejer af anparterne i følgende selskabers er er aktive inden for persontransport:
  • Alt & Flex ApS
  • Mam Flex ApS

Derudover står Abdallah Nasser Mansour som ejer af virksomheden AM Service, der står opført under følgende brancher:
  • Vejgodstransport
  • Autoreparationsværksteder mv.
  • Andre post- og kurertjenester
  • Restauranter
 




Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Pantning nåede ny rekord i juli
- Roskilde-firma har fået en ny tre-akslet citytrailer med tip
- 70-årig kvinde svingede ud foran lastbil
- Tysk transportkoncern kørte omsætning og resultat frem i andet kvartal
- En halv times daglig fysisk aktivitet kan forebygge alvorlig stress
- Fire-akslet gardintrailer med hæve- og skydetag er nedbygget
- Esbjerg-vognmand fik 10 på en varm sommerdag
- Lastbilimportør og -forhandler har fået ny direktør
- Affalds- og energiselskab på Sjælland får ny genbrugschef
- Luftfragten via sydjysk lufthavn kørte og fløj frem i juli
- Islandsk rederi-koncern har taget nyt kølehus i Aarhus i brug
- Vognmand har trukket maskintrailer med dobbelt udtræk til Fredericia

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst