Transportvirksomhed er kørt fra Ballerup til Sø- og Handelsrettens skifteret
Mandag 18. januar 2021 kl: 10:18
Af: RedaktionenSø- og Handelsrettens skifteret har taget virksomheden Total Transport ApS, der havde adresse på Baltorpvej i Ballerup under konkursbehandling på baggrund af en begæring modtaget 17. december sidste år
Erhvervsstyrelsen begærede selskabet, der tidligere hed Total Transport IVS med cvr-nummer 39779722, opløst 22. oktober sidste år.
Likvidator blev udmeldt 26. november. Som kurator er udpeget advokat Boris K. Frederiksen, der har adresse på Vester Farimagsgade i København V. Der er ikke berammet møde til valg af kurator eller nedsættelse af kreditorudvalg. Begæring herom fra en fordringshaver skal fremsættes skriftligt over for Sø- og Handelsrettens skifteret, Amaliegade i København K, inden tre uger efter denne bekendtgørelse. Enhver, der har en fordring eller andet krav mod skyldneren, opfordres til inden fire uger efter denne bekendtgørelse til boets kurator at anmelde sit krav opgjort pr. konkursdagen.
Selskabet, som nu er taget under konkursbehandling, blev etableret som et IVS-selskab 13. august 2018. Selskabet har ikke offentliggjort nogen årsrapport.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - - Når det gælder sikkerhed, vil vi fortsætte med at udvikle og forbedre vores lastbiler
- Vognmandsorganisation har tre krav
- Europæisk organisation give fem stjerner til to lastbilproducenter
- Lavtbygget førerhus får fem stjerner i sikkerhedsvurdering
- Godsomsætningen på havnen i Kolding satte rekord
- Vognmand i Roskilde er blevet en del af en større transportkoncern
- Maskinanhænger blev hentet hjem til hærfuglested på Sjælland
- Bryggeri-koncern sætter strøm til distribution af sine drikkevarer
- Trafikken på Storebælt slog rekord i 2025
- Sønderjyllands største havn melder om flere anløb - og travlhed
- Antallet af transporteffektive vogntog er stigende
- Løn, fleksibilitet og plads til de skæve skal trække unge til transportfag
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)

.jpg)


