Transportvirksomhed med speciale i specielle transporter får to nye Volvo’er
Fredag 26. april 2019 kl: 12:58
Af: Redaktionen
Titan Lastvogne A/S’ afdeling i Holbæk har leveret to nye tre-akslede Volvo FH540 6x2 til Rørby Johansen A/S i Herlufmagle, der er kendt for sit speciale i specialtransporter, der er lidt bredere, højere og længere end normalt
De to nye tre-akslede trækkere er leveret med Globetrotter-førerhuse med New York-førerhuspakke, to køjer, medieanlæg understøttet Dynafleet, Motorbremse VEB+, Volvo Dynamic Steering (VDS) med personlig indstilling og stabilitetsassistent, krybegear, ekstra kraftig gearkasseoliekøler, aktiv sporassistent, bakkamera, Multifjernbetjening, to rotorblink og meget mere.
De to trækkere, der er solgt og leveret af Peter Hansen fra Titan Lastvogne i Holbæk, er opbygget hos Vognsmeden og malet hos Laugesen Autolakering i Ringsted.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Serbien, Rumænien og Bulgarien tegner sig for flest dødsulykker pr million indbyggere
- Skatteministeriets indsats er ikke tilfredsstillende
- Lastbilchauffør måtte bremse hårdt op for modkørende med langt lys
- Lastbilimportørs uddannelser har fået fornyet AMU-godkendelse
- Fem galvaniserede har fundet vejen til Vejen
- Færge til Samsø er blevet forsinket på grund af vejret i Biscayen
- Transportvirksomhed i Kolding øgede overskud og medarbejderstab
- E-handlen sætter rekord igen
- International transportkoncern hentede to-akslet city-trailer I Hedensted
- Mand fik et ildebefindende - og kørte ind i et busskur
- Lastbiler har containere med ud - og strøelse med hjem
- Contrailertransportør indrømmer lovbrud og betaler bøde på 400.000 kroner
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |




